RNF18FTD22R1
Overview of RNF18FTD22R1
Part NumberRNF18FTD22R1
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 22.1 OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNF18FTD22R1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNF18FTD22R1
Specification of RNF18FTD22R1
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
22.1 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)