RNF18FTD2M10
Overview of RNF18FTD2M10
Part NumberRNF18FTD2M10
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 2.1M OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNF18FTD2M10 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNF18FTD2M10
Specification of RNF18FTD2M10
Resistance
2.1 MOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)