RT1210CRE07360RL
Overview of RT1210CRE07360RL
Part NumberRT1210CRE07360RL
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 360 OHM 0.25% 1/4W 1210
DatasheetsDownload RT1210CRE07360RL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RT1210CRE07360RL
Specification of RT1210CRE07360RL
Resistance
360 Ohms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)