RWR80S65R7BRS73
Overview of RWR80S65R7BRS73
Part NumberRWR80S65R7BRS73
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 65.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S65R7BRS73 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S65R7BRS73
Specification of RWR80S65R7BRS73
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
65.7 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)