RWR80S68R0FSB12
Overview of RWR80S68R0FSB12
Part NumberRWR80S68R0FSB12
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 68 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S68R0FSB12 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S68R0FSB12
Specification of RWR80S68R0FSB12
Package
Bulk
Resistance
68 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)