RWR80S6R04BSRSL
Overview of RWR80S6R04BSRSL
Part NumberRWR80S6R04BSRSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 6.04 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6R04BSRSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6R04BSRSL
Specification of RWR80S6R04BSRSL
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
6.04 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)