RWR80S6R34FRBSL
Overview of RWR80S6R34FRBSL
Part NumberRWR80S6R34FRBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 6.34 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6R34FRBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6R34FRBSL
Specification of RWR80S6R34FRBSL
Package
Bulk
Resistance
6.34 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)