S333025T-14.7456-M
Overview of S333025T-14.7456-M
Part NumberS333025T-14.7456-M
ManufacturerAker Technology USA
DescriptionXTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Price for S333025T-14.7456-M
Specification of S333025T-14.7456-M
Status
Active
Series
S3
Package
Tape & Reel (TR)
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Function
Enable/Disable
Output
HCMOS
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±25ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
7mA
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047"" (1.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
Frequency
14.7456MHz