SG73P1JTTD28R0D
Overview of SG73P1JTTD28R0D
Part NumberSG73P1JTTD28R0D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 28 OHM 0.5% 1/3W 0603
DatasheetsDownload SG73P1JTTD28R0D Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73P1JTTD28R0D
Specification of SG73P1JTTD28R0D
Resistance
28 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)