SG73P1JTTD304G
Overview of SG73P1JTTD304G
Part NumberSG73P1JTTD304G
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 300K OHM 2% 1/3W 0603
DatasheetsDownload SG73P1JTTD304G Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73P1JTTD304G
Specification of SG73P1JTTD304G
Resistance
300 kOhms
Tolerance
2%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)