SG73P1JTTD335J
Overview of SG73P1JTTD335J
Part NumberSG73P1JTTD335J
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 3.3M OHM 5% 1/3W 0603
DatasheetsDownload SG73P1JTTD335J Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73P1JTTD335J
Specification of SG73P1JTTD335J
Resistance
3.3 MOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)