SG73S1JRTTD2373F
Overview of SG73S1JRTTD2373F
Part NumberSG73S1JRTTD2373F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 237K OHM 1% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD2373F Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD2373F
Specification of SG73S1JRTTD2373F
Resistance
237 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)