SG73S1JRTTD2492F
Overview of SG73S1JRTTD2492F
Part NumberSG73S1JRTTD2492F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 24.9K OHM 1% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD2492F Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD2492F
Specification of SG73S1JRTTD2492F
Resistance
24.9 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)