SG73S1JRTTD2702D
Overview of SG73S1JRTTD2702D
Part NumberSG73S1JRTTD2702D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 27K OHM 0.5% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD2702D Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD2702D
Specification of SG73S1JRTTD2702D
Resistance
27 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)