SG73S1JRTTD3160F
Overview of SG73S1JRTTD3160F
Part NumberSG73S1JRTTD3160F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 316 OHM 1% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD3160F Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD3160F
Specification of SG73S1JRTTD3160F
Resistance
316 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)