SG73S1JRTTD33R2F
Overview of SG73S1JRTTD33R2F
Part NumberSG73S1JRTTD33R2F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 33.2 OHM 1% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD33R2F Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD33R2F
Specification of SG73S1JRTTD33R2F
Resistance
33.2 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)