SG73S1JRTTD3602F
Overview of SG73S1JRTTD3602F
Part NumberSG73S1JRTTD3602F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 36K OHM 1% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD3602F Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD3602F
Specification of SG73S1JRTTD3602F
Resistance
36 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)