SG73S1JRTTD4220F
Overview of SG73S1JRTTD4220F
Part NumberSG73S1JRTTD4220F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 422 OHM 1% 1/5W 0603
DatasheetsDownload SG73S1JRTTD4220F Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73S1JRTTD4220F
Specification of SG73S1JRTTD4220F
Status
Active
Series
SG73S-RT
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KOA Speer Electronics, Inc.
Resistance
422 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)