SIT3372AI-4B2-30NE61.440000
Overview of SIT3372AI-4B2-30NE61.440000
Part NumberSIT3372AI-4B2-30NE61.440000
ManufacturerSiTime
DescriptionMEMS OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
DatasheetsDownload SIT3372AI-4B2-30NE61.440000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for SIT3372AI-4B2-30NE61.440000
Specification of SIT3372AI-4B2-30NE61.440000
Strip
Supplier
SiTime
Frequency
61.44 MHz
Voltage - Supply
3V
Frequency Stability
25ppm
Absolute Pull Range (APR)
70ppm
Current - Supply (Max)
97mA
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)