SIT3372AI-4B2-30NE80.000000
Overview of SIT3372AI-4B2-30NE80.000000
Part NumberSIT3372AI-4B2-30NE80.000000
ManufacturerSiTime
DescriptionMEMS OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
DatasheetsDownload SIT3372AI-4B2-30NE80.000000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for SIT3372AI-4B2-30NE80.000000
Specification of SIT3372AI-4B2-30NE80.000000
Status
Active
Series
SiT3372, Elite Platform™
Package
Strip
Supplier
SiTime
Base Resonator
MEMS
Type
VCXO
Frequency
80 MHz
Function
Output
HCSL
Voltage - Supply
3V
Frequency Stability
25ppm
Absolute Pull Range (APR)
70ppm
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
97mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)