SIT3372AI-4B2-30NG148.350000
Overview of SIT3372AI-4B2-30NG148.350000
Part NumberSIT3372AI-4B2-30NG148.350000
ManufacturerSiTime
DescriptionMEMS OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
DatasheetsDownload SIT3372AI-4B2-30NG148.350000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for SIT3372AI-4B2-30NG148.350000
Specification of SIT3372AI-4B2-30NG148.350000
Series
SiT3372, Elite Platform™
Package
Strip
Supplier
SiTime
Frequency
148.35 MHz
Function
Output
HCSL
Voltage - Supply
3V
Frequency Stability
25ppm
Absolute Pull Range (APR)
120ppm
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
97mA
Ratings
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)