SIT3373AC-1E2-25NX622.000000T
Overview of SIT3373AC-1E2-25NX622.000000T
Part NumberSIT3373AC-1E2-25NX622.000000T
ManufacturerSiTime
DescriptionXTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
Price for SIT3373AC-1E2-25NX622.000000T
Specification of SIT3373AC-1E2-25NX622.000000T
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
±25ppm
Absolute Pull Range (APR)
±370ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
0.276"" L x 0.197"" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039"" (1.00mm)
Frequency
622MHz