SXT22413DC16-14.7456M
Overview of SXT22413DC16-14.7456M
Part NumberSXT22413DC16-14.7456M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 14.7456MHZ 13PF SMD
DatasheetsDownload SXT22413DC16-14.7456M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22413DC16-14.7456M
Specification of SXT22413DC16-14.7456M
Status
Active
Series
SXT224
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Type
MHz Crystal
Frequency
14.7456 MHz
Frequency Stability
25ppm
Frequency Tolerance
20ppm
Load Capacitance
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-10C ~ 60C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)