SXT22414AA16-30.000M
Overview of SXT22414AA16-30.000M
Part NumberSXT22414AA16-30.000M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 30.000MHZ 14 PF SMD
DatasheetsDownload SXT22414AA16-30.000M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22414AA16-30.000M
Specification of SXT22414AA16-30.000M
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
50ppm
Load Capacitance
14pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10C ~ 60C
Ratings
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)