SXT22415AA16-12.000M
Overview of SXT22415AA16-12.000M
Part NumberSXT22415AA16-12.000M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 12.000MHZ 15 PF SMD
DatasheetsDownload SXT22415AA16-12.000M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22415AA16-12.000M
Specification of SXT22415AA16-12.000M
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
50ppm
Load Capacitance
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-10C ~ 60C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)