SXT22416BB07-16.000M
Overview of SXT22416BB07-16.000M
Part NumberSXT22416BB07-16.000M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 16.000MHZ 16 PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BB07-16.000M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BB07-16.000M
Specification of SXT22416BB07-16.000M
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
30ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
0C ~ 70C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)