SXT22416BB07-37.400M
Overview of SXT22416BB07-37.400M
Part NumberSXT22416BB07-37.400M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 37.400MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BB07-37.400M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BB07-37.400M
Specification of SXT22416BB07-37.400M
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Frequency
37.4 MHz
Frequency Stability
30ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
0C ~ 70C
Ratings
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)