SXT22416BB17-18.432M
Overview of SXT22416BB17-18.432M
Part NumberSXT22416BB17-18.432M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 18.432MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BB17-18.432M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BB17-18.432M
Specification of SXT22416BB17-18.432M
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Frequency
18.432 MHz
Frequency Stability
30ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
-10C ~ 70C
Ratings
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)