SXT22416BB27-32.000MT
Overview of SXT22416BB27-32.000MT
Part NumberSXT22416BB27-32.000MT
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 32.0000MHZ 16PF SMD
Price for SXT22416BB27-32.000MT
Specification of SXT22416BB27-32.000MT
Package
Tape & Reel (TR) Bulk
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Load Capacitance
16pF
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026"" (0.65mm)
Frequency
32MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms