SXT22416BB38-27.000M
Overview of SXT22416BB38-27.000M
Part NumberSXT22416BB38-27.000M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 27.000MHZ 16 PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BB38-27.000M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BB38-27.000M
Specification of SXT22416BB38-27.000M
Status
Active
Series
SXT224
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Type
MHz Crystal
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
30ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-30C ~ 85C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)