SXT22416CA07-13.560M
Overview of SXT22416CA07-13.560M
Part NumberSXT22416CA07-13.560M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 13.560MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CA07-13.560M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CA07-13.560M
Specification of SXT22416CA07-13.560M
Status
Active
Series
SXT224
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Type
MHz Crystal
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
0C ~ 70C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)