SXT22416CA48-22.1184M
Overview of SXT22416CA48-22.1184M
Part NumberSXT22416CA48-22.1184M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 22.1184MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CA48-22.1184M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CA48-22.1184M
Specification of SXT22416CA48-22.1184M
Frequency
22.1184 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)