SXT22416CC27-18.432M
Overview of SXT22416CC27-18.432M
Part NumberSXT22416CC27-18.432M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 18.432MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CC27-18.432M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CC27-18.432M
Specification of SXT22416CC27-18.432M
Frequency
18.432 MHz
Frequency Stability
25ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20C ~ 70C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)