T494X226K050AH
Overview of T494X226K050AH
Part NumberT494X226K050AH
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 22UF 10% 50V 2917
DatasheetsDownload T494X226K050AH Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X226K050AH
Specification of T494X226K050AH
Status
Active
Package
Bulk
Capacitance
22 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)