TA45-ABFGHJ22C0-AZM02
Overview of TA45-ABFGHJ22C0-AZM02
Part NumberTA45-ABFGHJ22C0-AZM02
ManufacturerSchurter
DescriptionTA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
DatasheetsDownload TA45-ABFGHJ22C0-AZM02 Datasheet PDFPDF Icon
Price for TA45-ABFGHJ22C0-AZM02
Specification of TA45-ABFGHJ22C0-AZM02
Status
Active
Series
TA45-2R
Package
Box
Supplier
SCHURTER Inc.
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type
Thermal
Current Rating (Amps)
2.2A
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
60 V