TA45-ABFGK100C0-AZM10
Overview of TA45-ABFGK100C0-AZM10
Part NumberTA45-ABFGK100C0-AZM10
ManufacturerSchurter
DescriptionTA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
DatasheetsDownload TA45-ABFGK100C0-AZM10 Datasheet PDFPDF Icon
Price for TA45-ABFGK100C0-AZM10
Specification of TA45-ABFGK100C0-AZM10
Status
Active
Series
TA45-2R
Package
Box
Supplier
SCHURTER Inc.
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type
Thermal
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
60 V