TA45-ABFGL060C0-AZM13
Overview of TA45-ABFGL060C0-AZM13
Part NumberTA45-ABFGL060C0-AZM13
ManufacturerSchurter
DescriptionTA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
DatasheetsDownload TA45-ABFGL060C0-AZM13 Datasheet PDFPDF Icon
Price for TA45-ABFGL060C0-AZM13
Specification of TA45-ABFGL060C0-AZM13
Status
Active
Series
TA45-2R
Package
Box
Supplier
SCHURTER Inc.
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type
Thermal
Current Rating (Amps)
6A
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
60 V