TA45-ABFYLJ28C0
Overview of TA45-ABFYLJ28C0
Part NumberTA45-ABFYLJ28C0
ManufacturerSchurter
DescriptionTA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
DatasheetsDownload TA45-ABFYLJ28C0 Datasheet PDFPDF Icon
Price for TA45-ABFYLJ28C0
Specification of TA45-ABFYLJ28C0
Status
Active
Series
TA45-2R
Package
Box
Supplier
SCHURTER Inc.
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type
Thermal
Current Rating (Amps)
2.8A
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
60 V