TNPW060332K4BYCN
Overview of TNPW060332K4BYCN
Part NumberTNPW060332K4BYCN
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 32.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload TNPW060332K4BYCN Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW060332K4BYCN
Specification of TNPW060332K4BYCN
Status
Active
Series
TNPW
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
32.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thin Film
Features
Military
Temperature Coefficient
10ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)