TNPW06033K57BXCN
Overview of TNPW06033K57BXCN
Part NumberTNPW06033K57BXCN
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 3.57K OHM 0.1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload TNPW06033K57BXCN Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW06033K57BXCN
Specification of TNPW06033K57BXCN
Series
TNPW
Resistance
3.57 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Military
Temperature Coefficient
15ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)