TNPW0603470RDHEA
Overview of TNPW0603470RDHEA
Part NumberTNPW0603470RDHEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 470 OHM 0.5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload TNPW0603470RDHEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW0603470RDHEA
Specification of TNPW0603470RDHEA
Series
TNPW e3
Resistance
470 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)