TNPW080529K4BHTA
Overview of TNPW080529K4BHTA
Part NumberTNPW080529K4BHTA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 29.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
DatasheetsDownload TNPW080529K4BHTA Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW080529K4BHTA
Specification of TNPW080529K4BHTA
Series
TNPW
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
29.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Features
Military
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)