TNPW08052K21BEEN
Overview of TNPW08052K21BEEN
Part NumberTNPW08052K21BEEN
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
DatasheetsDownload TNPW08052K21BEEN Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW08052K21BEEN
Specification of TNPW08052K21BEEN
Series
TNPW e3
Resistance
2.21 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
25ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)