VJ0805D621KXXAT
Overview of VJ0805D621KXXAT
Part NumberVJ0805D621KXXAT
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 620PF 25V C0G/NP0 0805
DatasheetsDownload VJ0805D621KXXAT Datasheet PDFPDF Icon
Price for VJ0805D621KXXAT
Specification of VJ0805D621KXXAT
Status
Active
Series
VJ HIFREQ
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Vitramon
Capacitance
620 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)