VJ0805D821KXXAR
Overview of VJ0805D821KXXAR
Part NumberVJ0805D821KXXAR
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0805
DatasheetsDownload VJ0805D821KXXAR Datasheet PDFPDF Icon
Price for VJ0805D821KXXAR
Specification of VJ0805D821KXXAR
Series
VJ HIFREQ
Capacitance
820 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
25V
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)