VJ0805Y681JXBPW1BC
Overview of VJ0805Y681JXBPW1BC
Part NumberVJ0805Y681JXBPW1BC
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 680PF 100V X7R 0805
DatasheetsDownload VJ0805Y681JXBPW1BC Datasheet PDFPDF Icon
Price for VJ0805Y681JXBPW1BC
Specification of VJ0805Y681JXBPW1BC
Status
Active
Series
VJ W1BC
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Vitramon
Capacitance
680 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)