VJ1206A181GXXPW1BC
Overview of VJ1206A181GXXPW1BC
Part NumberVJ1206A181GXXPW1BC
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 180PF 25V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload VJ1206A181GXXPW1BC Datasheet PDFPDF Icon
Price for VJ1206A181GXXPW1BC
Specification of VJ1206A181GXXPW1BC
Capacitance
180 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)