1206J1K03P30DCR
Overview of 1206J1K03P30DCR
Part Number1206J1K03P30DCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3.3PF 1KV C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload 1206J1K03P30DCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206J1K03P30DCR
Specification of 1206J1K03P30DCR
Capacitance
3.3 pF
Tolerance
0.5pF
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)