1206J1K20101JXT
Overview of 1206J1K20101JXT
Part Number1206J1K20101JXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 100PF 1.2KV X7R 1206
DatasheetsDownload 1206J1K20101JXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206J1K20101JXT
Specification of 1206J1K20101JXT
Capacitance
100 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)