1210Y0100153JCR
Overview of 1210Y0100153JCR
Part Number1210Y0100153JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 0.015UF 10V C0G/NP0 1210
DatasheetsDownload 1210Y0100153JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1210Y0100153JCR
Specification of 1210Y0100153JCR
Capacitance
0.015 F
Tolerance
5%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)